Uzman Görüşü: İşte 2024 İçin 3 Patlayıcı Kripto Para Cevheri!

Bu Bitcoin fiyatları için kötü bir haber gibi gelebilir. Ancak akıllı yatırımcılar kısa vadeli düşüşlerin ötesine bakıyor. Boğa piyasasının hala ufukta olduğunu bilerek stratejik yatırımlar yapıyorlar. Bitcoin ekosistemi yenilikçi projelerle çalkalanıyor. Bu projeler Bitcoin’i daha ölçeklenebilir ve kullanılabilir hale getiriyor. Yatırımcılar Bitcoin ETF’lerine fon akıtıyor. Ancak yakında gerçek gücün Bitcoin’in ölçeklenebilirliğini sağlayan projelerde yattığını fark edecekler. Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Lawrence Mike Woriji, gözünüzün üzerinde olması gereken üç Bitcoin kripto para cevherini gösteriyor.

İlk sıradaki kripto para: Tectum (TET)

Tectum, Bitcoin ekosisteminde çok fazla dalga yaratan bir kripto. Bitcoin ETF ve Bitcoin Ordinals, Bitcoin’e çok fazla çekiş gücü getirdi. Bu da daha fazla işlem yapılması anlamına geliyor. Bitcoin’in bu işlemleri işlemesine yardımcı olacak bir katmana-2 ihtiyacı var. İşte Tectum burada devreye giriyor. Bitcoin’deki işlemler, mevcut bloğa eklenmediğiniz takdirde 10 dakikaya kadar sürebilir. Bir fincan kahve alıyorsanız bu çok fazla bekleme süresi demektir. Tectum tüm bu bekleme süresini ortadan kaldırıyor. Ve saniyeler içinde hallediyor. İşte akıllara durgunluk veren bir gerçek; Tectum saniyede 1 milyondan fazla işlem gerçekleştirebilir.

Bu kripto, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik ve işlem hızı sorunlarını sorunsuz bir şekilde çözüyor. Tectum, Bitcoin’i gerçek dünyadaki anlık ödemeler için son derece kullanışlı hale getiriyor. Tectum’un amiral gemisi ürünü SoftNotes, her türlü işlemi mümkün ve hızlı hale getiriyor. SoftNotes hem küçük hem de büyük işlemlere hitap ediyor. Bu, mikro işlemlere odaklanan Lightning Network’ten farklı.

Tectum, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik ve işlem hızı sorunlarını çözerek Bitcoin’i günlük kullanım için uygun hale getiriyor. Eşyalarınız için ödeme yapmak için artık zaman kaybetmenize gerek yok. Tectum’un TET token’ı geçtiğimiz yıl %26 artış gösterdi. TET’in gerçek bir faydası var. TET holderları tokenlarını seyahat masraflarını ödemek için kullanabilir. Bu, Travala ve Travelcare gibi platformlarla olan ortaklıkları aracılığıyla gerçekleşiyor. Iron Viking Gym gibi traderlar zaten TET’i kabul ediyor. Yani, bireylse benimseme başlıyor. Tectum patlayacak Bitcoin projelerinden biri.

İkinci sırada Stacks (STX) var

Stacks geçen yıldan bu yana %129 artış gösterdi. Ve bu bir sürpriz değil. Stacks, Bitcoin’de piyasa değerine göre dördüncü en büyük proje. Stacks en büyük Bitcoin katman2 projesidir. Tectum gibi Stacks de Bitcoin’in işlem yapmasını kolaylaştırıyor. İşte Stacks’in benzersiz olmasının nedeni. Bitcoin Blockchain’de akıllı sözleşmeler yapamaz. Ancak Stacks yapabilir. Bu kripto, Bitcoin Blockchain’de akıllı sözleşmeleri ve merkezi olmayan uygulamaları (dApps) etkinleştirir. Şimdi Stacks, çekirdek protokolünü değiştirmeden Bitcoin’e programlanabilir özellikler getiriyor.

Stacks, yaklaşık 75,22 milyon dolarlık bir TVL’ye sahip. Bu, DeFi ekosisteminin daha fazla benimsendiği ve güvenildiği anlamına geliyor. Stacks, Bitcoin ekosistemi için bir oyun değiştirici. Bitcoin holderları için yeni olasılıkların kilidini açıyor. Stacks’in akıllı sözleşme özelliklerini Bitcoin’in güvenliğiyle bütünleştirmesi onu benzersiz kılıyor. Kripto para boğa piyasası yaklaşırken, Stacks’e yatırım yapmak portföyünüz için akıllıca olabilir. Stacks’in büyüyen TVL’si, DeFi’yi Bitcoin’e getirmeyi başardığı anlamına geliyor. Stacks, Bitcoin’i daha modern ve gelişmiş Blockchain’lerle rekabet edebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Ayrıca sektörün en büyük 2. katman ağlarından biri haline gelmeyi hedefliyor.

Son sırada BRC20X (BRCX) geliyor

BRC20 tokenlerini duymuş olmalısınız. Yani, BRC20x ilk hepsi bir arada BRC-20 çözümüdür. BRC-20 deneyiminizi basitleştiren birçok özelliğe sahiptir. Özelliklerinden ilki X Cüzdanıdır. Uygulama bir cüzdan işlevi görüyor. Ve BRC20X’in sunduğu tüm araçlara tek bir yerden erişmenizi sağlar. Sırada, Cross-Chain Köprüsü var. Bu harika özellik, BRC-20 tokenlerini EVM Blockchain’lere ve Solana’ya aktarmanıza ve tekrar geri almanıza olanak tanır.

Bir de Sanal Banka Kartlarımız var. Bu kartlar, kripto para varlıklarınızla özel ve güvenli bir şekilde alışveriş yapmanızı sağlar. Somut bir şey tercih ediyorsanız, sanal olanla birlikte fiziksel bir banka kartı isteyenler için bir Metal Banka Kartı da hazırlanıyor. Yol haritalarına göre, X Cüzdan’ın tarayıcı versiyonu da fiat onrampları gibi önümüzdeki çeyrekte geliyor. Ayrıca yıl sonundan önce daha fazla DEX ve CEX listelemesinin gelmesini bekleyebilirsiniz. Ayrıca iyi APY’lere sahip stake havuzları da var. İşin BRC-20 kısmıyla ilgileniyorsanız, bu radarınızda tutmanız gereken bir proje.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir