Odatv arşivi açıyor… Kılıçdaroğlu’nun yıldızı nerede parlamıştı

Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra kaleme aldığı köşe yazısında, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Kılıçdaroğlu, kendi adaylığını dayattı ve Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybetti” ifadelerini kullanmıştı. Sosyal medya hesabından Uğur Dündar’a yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Sağdan soldan vatan evlatlarının idamlarıyla sonuçlanan 68 kuşağı fırtınasında gemisine dalga vurmamış Uğur Dündar, 1980 darbesinin ‘Bizim Uğur’u, TRT Genel Müdürü…” sözleriyle Dündar’ı hedef almıştı.

Uğur Dündar, Kılıçdaroğlu’na verdiği yanıtta “TRT Genel Müdürü demişsiniz! Ne 12 Eylül döneminde ne de öncesi ve sonrasında TRT Genel Müdürü olmak, aklımın ucundan dahi geçmedi” ifadelerini kullanmıştı.

Peki Kılıçdaroğlu siyasette aktör olarak sahneye çıkmasını ağır sözlerle yüklendiği Uğur Dündar’a borçlu değil miydi?

Odatv arşivi açtı ve Uğur Dündar’ın moderatörlük yaptığı ve Kılıçdaroğlu’nun kamuoyunda büyük bir sükse yaptığı Melih Gökçek ve Dengir Mir Mehmet Fırat ile olan düellolarını derledi.

Uğur Dündar da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun, Uğur Dündar’ın ne kadar yiğit ve dürüst bir gazeteci olduğunu, onun mesleğinin ilkelerinden asla taviz vermediğini anlattığı bir videosuna yer verdi.

ARŞİVDEN NELER ÇIKTI

Tarih: 25 Eylül 2008

Dönemin AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Meclis’te Uğur Dündar’ın yönettiği canlı yayında tartıştı. TBMM Basın Toplantısı Salonunda yapılan tartışmayı çok sayıda basın mensubu izledi. Çeşitli televizyon kuruluşlarına ait 20 canlı yayın aracı da tartışmayı seyircilere naklen aktardı.

İşte o video:


Tarih: 17 Aralık 2008

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Star TV’de canlı yayında Uğur Dündar yönetiminde karşı karşıya geldi. Tartışmaya Gökçek’in müdahaleci tavrı damgasını vurdu. Yolsuzluk suçlamasında bulunan Kılıçdaroğlu’nu “demogog” ve “iftiracı” olmakla suçlayan Gökçek, “Şerefini kurtaramadın” dedi.

Gazeteci Uğur Dündar’ın yönettiği Star TV ana haber bültenindeki tartışma yaklaşık 1,5 saat sürdü.

Dündar, tartışma başlangıcından itibaren sürekli olarak Kılıçdaroğlu’nun sözlerini kesen Gökçek’in tavrı karşısında bir hayli ter döktü.

Zaman zaman sesini yükselten Dündar, konuklarına “Susar mısınız!” şeklinde uyarılarda bulundu.

Dündar, bir ara Gökçek’e, “kendisiyle böyle bir tartışma programını bir daha yapmak istemeyeceği”ni söyledi.

İşte o video:

UĞUR DÜNDAR O VİDEOYU PAYLAŞTI

Uğur Dündar da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Kılıçdaroğlu’nun, Uğur Dündar’ın ne kadar yiğit ve dürüst bir gazeteci olduğunu, onun mesleğinin ilkelerinden asla taviz vermediğini anlattığı bir videosuna yer verdi.

Dündar paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, daha dün diyebileceğimiz yakın bir tarihte, Uğur Dündar’ın ne kadar yiğit ve dürüst bir gazeteci olduğunu, onun mesleğinin ilkelerinden asla taviz vermediğini ve bu uğurda -darbe dönemlerinde bile- baskılara, hatta uğradığı şiddete karşı her şeyi göze alarak direndiğini bakın nasıl anlatmış…

Duyduklarınıza inanamayacaksınız.

Ben halâ gerçek Kılıçdaroğlu’nun bu olduğuna, sosyal medyadan yazılan mektubun X hesabını ele geçiren kötü niyetlilerce kaleme alındığına inanmak istiyorum.

Başka söze gerek yok, çünkü Kemal Bey her şeyi tane tane ve çok net anlatmış.

Lütfen okuyun ve bu tarihi belgeyi herkesle paylaşın…”

İşte o video:


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir